Jak vybrat vinylovou podlahu?

Vinylová podlaha lepená X click

Vinylové podlahy jsou dnes nejoblíbenější podlahovou krytinou. Dobře odolávají mechanickému poškození, jsou odolnější proti vlhkosti než laminát nebo dřevo, při pokládce není takový prořez jako u PVC, jsou snadné na údržbu, dobře izolují teplo a jsou vhodné i pro alergiky. Dobře také tlumí kročejový hluk.

Lepená vinylová podlaha

Dílce k lepení se na našem trhu prodávají nejčastěji v tloušťce 2 - 3 mm. Vedou dobře teplo, což je velmi příjemné při zapnutém podlahovém vytápění.

Lepení vinylu se provádí do celoplošně nanešeného lepidla, jehož spotřebu Vám přesně udá stěrka na nanášení lepidla. Velký důraz musíte klást na rovinnost podkladu a jeho hladkost. Lepidla jsou dnes velice kvalitní a tenký dílec po přitáhnuti lepidlem prokreslí i sebemenší nerovnost. Vinyl se po pokládce válcuje válcem který mívá zpravidla 30 - 50Kg, aby se podlaha pořádně přilepila a případně se rozválcovaly tahy lepidlem, které by proti světlu mohly být vidět. Pokládku určitě zvládnete sami, ale i vzhledem k nutnosti přesně odhadnout dobu kdy se dílec do lepidla má položit, doporučujeme najmout naši firmu která Vám pokládku profesionálně provede. 

PRO SPÁVNOU FUNKCI PODLAHY JE DŮLEŽITÉ NEPODCENIT:

  • perfektní rovinatost podkladu - nešetřit na vyrovnávací stěrce, pokud nebude kvalitní, výsledek může být velkým zklamáním
  • použití kvalitního lepidla
K188S NSA-removebg-preview Ct 17 CT19
Disperzní lepidlo na PVC/vinyl K 188 S NSA Samonivelační podlahová stěrka CT 17 PROFI hloubkový penetrační nátěr CT 19 SUPERGRIP speciální penetrační nátěr

 

  Vinylová podlaha se zámkem

Plovoucí celovinylové podlahy jsou dnes jasnou volbou pro všechny kutily kteří si chtějí podlahu položit sami.

Výhodou je jednoduchá montáž, celková odolnost podlahy a v případě tzv. Rigidních nebo SPC vinylů i jejich minimální roztažnost při působení tepelných vlivů jako je například sluníčko přes velké francouzské okno.

Spoje podlahových dílců jsou vybaveny patentovaným zaklikávacím systémem, tepelná propustnost materiálu je stejná jako u lepených dílců, tloušťka dílců je však cca 4,5 - 5,5mm, proto je efekt studené podlahy při vypnutém podlahovém vytápění znatelně příznivější. Pokud se podlaha položí bez lepení je také o proti tvrdému lepenému vinylu podstatně komfortnější.

Vinylové lepené podlahy se  pokládají na výrobcem doporučené podložky. Některé dokonce mají již integrovanou podložku na každém jednotlivém dílci. Někteří výrobci uvádějí, že na jejich podlahy podložku používat nemusíte, ale to nedoporučujeme kvůli komfortu a celkové funkčnosti a krojového útlumu hluku.

Jako u všech podlahových krytin platí, že by měl být podklad pod vinylovou podlahu vyrovnaný, avšak dostatečná rovinatost je ±2 mm na 2 m lať. 

Cenově po započtení všech prací může být cena pořízení nižší než u vinylové podlahy lepené, toto platí hlavně, pokud se do pokládky pustíte sami a lepení byste svěřili profesionálům.

 


 
IMG_1208-HDR    Zákaznický servis
    Sylvie Hübnerová
    tel: 723 005 153
    info@podlahyblanket.cz