Jak vybrat laminátovou podlahu?

Vážení zákazníci,

velice nám záleží na Vaši budoucí spokojenosti, proto Vám níže nabízíme pár praktických a základních rad doporučení k výběru laminátové podlahové krytiny.

Laminátové podlahy již dávno nejsou jen nejlevnějším řešením podlahové krytiny. Současní výrobci se čím dál víc snaží přibližovat reálnému vzhledu dřeva, ale najdeme i velice extravagantní dekory, které krásně dozdobí moderní interiéry. Cenově se budeme u těchto podlah pohybovat v rozmezí cca 300 - 1000Kč za m2.

Cena laminátových podlah většinou koresponduje s jejich kvalitou a designem. Mnozí výrobci dnes používají pro výrobu velice odolné HDF desky, které jsou vodě odolné a nějaká ta kapka či přelitý květináč jsou neškodnými záležitostmi. U levných kolekcí je cena většinou potlačena právě v kvalitě pokladní desky, jako celkového zpracování a tloušťky materiálů.

Laminátová podlaha je krytina, která se zpravidla skládá ze tří částí. Nášlapná vrstva je tvořená speciální nelámavou pryskyřicí, která je nanesena na dekoračním papíru. Právě tvrdost pryskyřice ovlivňuje kvalitu povrchu. Nosná vrstva laminátové podlahy je vyrobená ze speciální dřevovláknité HDF desky, ve které je vyfrézováno pero a drážka pro snadnou pokládku plovoucím způsobem. Spodní strana je tvořená pryskyřicovou protitahovou balanční vrstvou. Její účel je prostý. Chránit před vlhkostí a zajišťovat tvarovou stálost dílce.

Laminát je vhodný pro zákazníky kteří chtějí imitaci dřevěné podlahy a chtějí mít pod kontrolou vzhled, který se většinou po několika lamelách v balíku opakuje. Zákazník tak předejde nepříjemnému překvapení ve formě nepředvídaných suků či jiných ,, kazů " dřeva. Lamináty jsou zpravidla velice odolné a snadno udržovatelné.

Jako jejich největší nevýhodu tedy vidíme jejich hlučnost a u levnějších kolekcí snadné poškození vedou, a to pouhým nevhodným vytíráním (příliš mokrým hadrem).

Rozdíl v kvalitách je opravdu velký, i když se na první pohled může zdát že se jedná o parametry totožné podlahy. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte se na nás obrátit, a my Vám vše rádi vysvětlíme a pomůže Vám s výběrem.

 


 

IMG_1208-HDR    Zákaznický servis
    Věra Zemanová
    tel: 725 010 214
    info@podlahyblanket.cz